STAVIAME PRE VÁS!

V súčasnosti je jednou z priorít riešenie bytovej otázky obyvateľov menších miest. V Moldave nad Bodvou sme v roku 2014 odovzdali do užívania nízkoenergetický bytový dom s 28 bytovými jednotkami zo stavebného systému VELOX.

Na výstavbu sa použili vonkajšie obvodové sendvičové steny VELOX so zabudovanou tepelnou izoláciou hrúbky 15 cm (tepelný odpor R=4,66 m2K/ W), vnútorné nosné a nenosné steny s výbornými zvukovo izolačnými parametrami (vzduchová nepriepustnosť Rw= 57 dB) a monolitické rebrové stropy VELOX. Materiál na realizáciu stavby dodal výrobca stavebného systému VELOX, spoločnosť VELOX-WERK s. r. o., Hranice.

Prečo sme sa ako realizátor stavby a generálny investor v jednej osobe rozhodli práve pre systém VELOX? Čo prinesie budúcim vlastníkom bytov?

V prípade bytového domu MONDREV sme si jasne zadefinovali naše predstavy: nízkoenergetické parametre bytového domu, komfort, tepelná pohoda bývajúcich, súkromie a odhlučnenie bytov ako v rodinnom dome, rýchlosť výstavby, čo najväčšia pevnosť konštrukcie a dostupná cena. A zaznela aj požiadavka ekologickosti systému. Po našich predchádzajúcich dobrých skúsenostiach a na základe referencií z výstavby bytových domov sme sa priklonili k systému VELOX.

Rozhodli sme sa pre VELOX aj preto, lebo je to už takmer 60 rokov overený patentovaný rakúsky stavebný systém. Už v roku 2001 získal ako prvý v Rakúsku ocenenie „Österreichischer Solarpreis“ za pasívny dom. VELOX je overený a spoľahlivý systém, ktorý sa od roku 1995 dostáva do popredia popri tradičných a zastaraných stavebných materiáloch aj na Slovensku. Tento sendvičový systém strateného debnenia na báze štiepkocementovej dosky ponúka dodávateľovi kompletný stavebný systém, (t.j. steny aj stropy) ktorého prednosťou je rýchla a variabilná výstavba.

Sú to vlastníci bytov, ktorí v konečnom dôsledku ocenia nami ponúkanú kvalitu bývania, pretože vždy dbáme aj na ich pohodlie. Dôležitým plusom tejto masívnej stavby je dokonalé spojenie tepelnoizolačných vlastností (bez tepelných mostov) a tepelnoakumulačných parametrov betónového jadra. V praxi to znamená, že zásluhou vysokého tepelného odporu steny a tepelnej akumulácie betónového jadra zostáva v miestnosti počas celého leta príjemný chládok a v zime, naopak, potrebné teplo. Pri použití štíhlych sendvičových stien VELOX sa zvyšuje počet štvorcových metrov úžitkovej plochy domu v porovnaní s tradičnými murovanými materiálmi, ako je napríklad tehla i pórobetón. Tí, čo v takýchto domoch bývajú sa už o tom presvedčili.

Byty v bytovom dome sú trojizbové s úžitkovou plochou od 56m2 do 68m2. Mezonetové byty sú 4, 5 a 6 izbové. Každý byt je vybavený balkónom alebo loggiou. Na prízemí je umiestnených 12 garáží, v okolí domu je dostatok parkovacích miest.

Pozrite si aj

NOVÉ BÝVANIE AJ KEĎ NIE „VO VLASTNOM“

Výborným príkladom riešenia bytovej otázky v obciach na Slovensku je zámer starostu obce Jasov Ing. Gabriela Nagya, ktorý ešte koncom roka 2015 vyh...

POZNÁME PRVÉHO OBYVATEĽA PROJEKTU POD GOMBÁŠOM

Sťahovať sa plánuje na jar, nového domova sa už s rodinou nevie dočkať Projekt výstavby rodinných domov Pod Gombášom si už stihol získať mnohých bu...

KOMFORT RODINNÉHO DOMU V MEZONETE S TERASOU

Komfort a štýl, ktorý je charakteristický pre novostavbu MONDREV, mladí investori preniesli aj do interiéru priestranného mezonetového bytu. Bývani...

Táto stránka používa cookies.