Staviame pre vás!.


V súčasnosti je jednou z priorít riešenie bytovej otázky obyvateľov menších miest. V Moldave nad Bodvou sme v roku 2014 odovzdali do užívania nízkoenergetický bytový dom s 28 bytovými jednotkami zo stavebného systému VELOX.

Na výstavbu sa použili vonkajšie obvodové sendvičové steny VELOX so zabudovanou tepelnou izoláciou hrúbky 15 cm (tepelný odpor R=4,66 m2K/ W), vnútorné nosné a nenosné steny s výbornými zvukovo izolačnými parametrami (vzduchová nepriepustnosť Rw= 57 dB) a monolitické rebrové stropy VELOX. Materiál na realizáciu stavby dodal výrobca stavebného systému VELOX, spoločnosť VELOX-WERK s. r. o., Hranice.

Prečo sme sa ako realizátor stavby a generálny investor v jednej osobe rozhodli práve pre systém VELOX? Čo prinesie budúcim vlastníkom bytov?

V prípade bytového domu MONDREV sme si jasne zadefinovali naše predstavy: nízkoenergetické parametre bytového domu, komfort, tepelná pohoda bývajúcich, súkromie a odhlučnenie bytov ako v rodinnom dome, rýchlosť výstavby, čo najväčšia pevnosť konštrukcie a dostupná cena. A zaznela aj požiadavka ekologickosti systému. Po našich predchádzajúcich dobrých skúsenostiach a na základe referencií z výstavby bytových domov sme sa priklonili k systému VELOX.

Rozhodli sme sa pre VELOX aj preto, lebo je to už takmer 60 rokov overený patentovaný rakúsky stavebný systém. Už v roku 2001 získal ako prvý v Rakúsku ocenenie "Österreichischer Solarpreis" za pasívny dom. VELOX je overený a spoľahlivý systém, ktorý sa od roku 1995 dostáva do popredia popri tradičných a zastaraných stavebných materiáloch aj na Slovensku. Tento sendvičový systém strateného debnenia na báze štiepkocementovej dosky ponúka dodávateľovi kompletný stavebný systém, (t.j. steny aj stropy) ktorého prednosťou je rýchla a variabilná výstavba.

Sú to vlastníci bytov, ktorí v konečnom dôsledku ocenia nami ponúkanú kvalitu bývania, pretože vždy dbáme aj na ich pohodlie. Dôležitým plusom tejto masívnej stavby je dokonalé spojenie tepelnoizolačných vlastností (bez tepelných mostov) a tepelnoakumulačných parametrov betónového jadra. V praxi to znamená, že zásluhou vysokého tepelného odporu steny a tepelnej akumulácie betónového jadra zostáva v miestnosti počas celého leta príjemný chládok a v zime, naopak, potrebné teplo. Pri použití štíhlych sendvičových stien VELOX sa zvyšuje počet štvorcových metrov úžitkovej plochy domu v porovnaní s tradičnými murovanými materiálmi, ako je napríklad tehla i pórobetón. Tí, čo v takýchto domoch bývajú sa už o tom presvedčili.

Byty v bytovom dome sú trojizbové s úžitkovou plochou od 56m2 do 68m2. Mezonetové byty sú 4, 5 a 6 izbové. Každý byt je vybavený balkónom alebo loggiou. Na prízemí je umiestnených 12 garáží, v okolí domu je dostatok parkovacích miest.

Komfort a štýl, ktorý je charakteristický pre novostavbu MONDREV, mladí investori preniesli aj do interiéru priestranného mezonetového bytu. Bývanie na dvoch podlažiach s rozlohou 200m2...

Ak túžite po vlastnom novom bývaní na úrovni, ste opäť bližšie k cieľu. Aktuálne realizovaný projekt výstavby rodinných domov Pod Gombášom má za sebou ďalšie dôležité fázy.…

V súčasnosti je jednou z priorít riešenie bytovej otázky obyvateľov menších miest. V Moldave nad Bodvou sme v roku 2014 odovzdali do užívania nízkoenergetický bytový dom s 28 bytovými jednotkami zo stavebného systému VELOX...

Výborným príkladom riešenia bytovej otázky v obciach na Slovensku je zámer starostu obce Jasov Ing. Gabriela Nagya, ktorý ešte koncom roka 2015 vyhovel dopytu obyvateľov po novom ekonomickom bývaní...

 • Jedna vrstva nestačí. ...preto staviame VELOX

  Princíp sendvičovej konštrukcie spočíva vo vrstvení materiálov rôznej povahy. Každá z vrstiev je pritom "špecialistom" pre určitú vlastnosť konštrukcie. Jedna zabezpečuje tepelnú izoláciu, ďalšia statiku konštrukcie a požiarnu odolnosť, tretia zvukovú izoláciu a tepelnú akumuláciu. Spolu vytvárajú obvodový plášť s takými parametrami, ktorým nedokáže konkurovať žiadny jednovrstvový materiál. Ukážkovým príkladom sendvičovej konštrukcie obvodového plášťa budov je komplexný systém strateného debnenia na báze štiepkocementovej dosky - stavebný systém VELOX.

 • Vysoký tepelný odpor. ...preto staviame VELOX

  Spoľahlivá tepelná izolácia bez tepelných mostov je jednou zo základných požiadaviek na moderné obvodové konštrukcie. Vysoký tepelný odpor je základnou požiadavku pri šetrení energií. Táto vlastnosť sa výrazne premieta do nižších účtov za kúrenie. Stavebný systém tvorí overená kombinácia štiepkocementovej dosky a vloženej tepelnej izolácie - expandovaného polystyrénu. Napríklad špičková obvodová stena VELOX XL 42 plus so zabudovaným sivým polystyrénom hrúbky 200 mm dosahuje tepelný odpor až 6,96 m2K/W.

 • Jednoduchosť výstavby ...preto staviame VELOX

  V prípade stavebného systému VELOX ide o jednoduchý systém, ktorý funguje ako skladačka. Vďaka tomu je veľmi efektívny a rýchly. Pri výstavbe zo systému VELOX sa na 100m2 zastavanej plochy spotrebuje cca 21 ton dosiek VELOX = jedna nákladná súprava. Pri rovnakom rozmere domu s tradičnými materiálmi je to 84 ton murovacieho materiálu = štyri nákladné súpravy. Celkový čas výstavby hrubej stavby je cca. 3 týždne (aj s pokrytím strechy).

 • Výborná tepelná akumulácia ...preto staviame VELOX

  Patrí medzi základné vlastnosti stavebného systému, ktoré ovplyvňujú komfort bývania. Vytvára pocit tepelnej pohody v dome, či byte. Masívna a stabilná stavba z VELOXu prináša so sebou dokonalé spojenie tepelno - izolačných vlastností a tepelno - akumulačných parametrov. Zásluhou vysokého tepelného odporu steny v kombinácii s tepelnou akumuláciou betónového jadra zostáva v miestnostiach v lete aj bez klimatizácie príjemný chládok. V zime sa naopak v betónovom jadre naakumulované teplo z kúrenia postupne uvoľňuje späť do interiéru. Schopnosť akumulovať teplo má stavebný systém VELOX 7 x vyššiu ako tradičné murované stavebné materiály a až 22 x vyššiu ako pórobetónové tvárnice.

 • Zvuková izolácia ...preto staviame VELOX

  Pri rozhodovaní sa o stavebnom systéme bol tento parameter ešte donedávna neprávom podceňovaný. Pokoj, ticho, súkromie – to sú parametre bezpodmienečne nutné pre oddych pri bývaní, v prípade kancelárie sú dôležité pre sústredenie a vyhýbanie sa zbytočným rušivým vplyvom. Masívne betónové jadro v kombinácii s absorpčnou schopnosťou štiepkocementovej dosky spĺňajú náročné požiadavky na zvukovú izoláciu obvodových aj deliacich stien. Index vzduchovej nepriezvučnosti medzibytovej deliacej steny VELOX TT 30 /hr. 30 cm/ Rw = 63dB.

 • Spoľahlivá statika a tuhosť stavby ...preto staviame VELOX

  Sú samozrejmosťou stavebného systému VELOX a patria medzi jeho hlavné benefity. Z klasických stavebných materiálov sa mu, čo do pevnosti, prakticky žiaden nemôže rovnať. Masívna a stabilná monolitická konštrukcia stavebného systému VELOX rozširuje možnosti jeho použitia aj do oblastí, ohrozených zemetrasením a povodňami. Pevnosť a tuhosť stavby je v prípade sendvičovému systému VELOX dosiahnutá vďaka monolitickému betónovému jadru. Jednoliatosť betónového jadra zaručuje jeho maximálnu stabilitu.

 • Variabilita systému ...preto staviame VELOX

  Základom je štiepkocementová doska, ktorú z 89% tvorí drevo ihličnatých stromov. VELOX dosky sa jednoducho a rýchlo opracovávajú ako drevo a umožňujú vytvoriť dom podľa vlastných predstáv, prakticky bez obmedzení. Vďaka tejto vlastnosti je VELOX obľúbený tak u architektov, ako aj u investorov, ktorým umožní navrhnúť a realizovať bývanie podľa svojich predstáv.

Kontaktujte nás.


Odosiela sa správa...
Vaša správa bola odoslaná. Ďakujeme!

Fakturačné údaje:

MON-DREV s.r.o.
Budulovská 3043, 045 01 Moldava nad Bodvou
IČO: 46417877, IČ DPH: SK 202 3387333
Bankové spojenie:

Kancelária prvého kontaktu:

MON-DREV s.r.o.
Nová 38, 045 01 Moldava nad Bodvou

Kontakty:

Tel/Fax: +421 55 60 29 81
Mobil: +421 918 492 938
Email: mondrevsro@gmail.com