Poznáme prvého obyvateľa projektu Pod Gombášom.


Sťahovať sa plánuje na jar, nového domova sa už s rodinou nevie dočkať

Projekt výstavby rodinných domov Pod Gombášom si už stihol získať mnohých budúcich obyvateľov. Úplne prvým je Ing. Igor Kúdela s rodinou, ktorý sa do nového domova plánuje nasťahovať už na jar budúceho roka.

Developerský projekt pozostávajúci zo šesťdesiatky nízkoenergetických rodinných domov na malebnom mieste ho oslovil hneď na prvýkrát. Možnosť bývať v novej štvrti ho nadchla a keď si s blízkymi išiel obzrieť lokalitu výstavby, bol nadšený. "Je to naozaj krásne miesto s výhľadom na Dievčenskú skalu a Brzotínske skaly," konštatuje spokojne prvý budúci obyvateľ lokality Pod Gombášom, ktorý sa na svoju parcelu chodí z času na čas pozrieť, aby videl, ako napredujú stavebné práce. "Najviac nás oslovil domček typu 3, ale keďže manželka túžila po šatníku, po dohode s developerom sme projekt trošilinku modifikovali. Jemne sme presunuli aj umiestnenie krbu."

Aj v Rožňave, aj mimo nej

Sťahovať by sa rodina Kúdelových chcela na jar 2019. "Nechceme na to tlačiť, lebo sa hovorí, že každá hrubá stavba musí určitý čas postáť neobývaná, aby sa ´usadila´. Teraz už len čakáme na stavebné povolenie a stavať sa má začať niekedy v júni-júli," spokojne vraví budúci obyvateľ novej štvrte, ktorý za jej najväčší klad považuje skutočnosť, že je a zároveň aj nie je súčasťou mesta.

Šumy, ktoré sa šíria ohľadom možného zápachu z neďalekej hydinárne, sa k nemu síce dostali, no ako vraví, nič podobné si v rámci svojich návštev pozemku nevšimol. Fámy vyvracia aj samotný developer. "Reči o zápachu nie sú naozaj ničím podložené. V lokalite pracujeme už rok a zatiaľ nebolo nič cítiť. Nesťažujú sa ani budúci majitelia, ktorí si svoje parcely chodia prezerať v rámci prechádzok. Navyše, prúdenie vzduchu je v tejto oblasti väčšinou severovýchodné, takže by zápach mohli pocítiť jedine obyvatelia sídliska Juh," objasňuje majiteľ developerskej spoločnosti MON-DREV Štefan Görcsös.

Menila sa kanalizácia, na rade je vjazd na parcelu

Podľa slov developera je projekt aktuálne v štádiu rozostavanosti, doteraz spoločnosť obdržala stavebné povolenie na tri rodinné domy a na ďalšie dva by mala dostať v priebehu dvoch týždňov. "Na svete" je už aj stavebné povolenie na elektrickú prípojku. "Keďže sme menili trasu kanalizácie, museli sme trošku čakať. Územné rozhodnutie aj stavebné povolenie by však už malo byť do mesiaca. Kanalizácie nám chýba už len približne sto metrov. Aktuálne riešime elektrické rozvádzače až na hranice pozemkov, takže to už bude aj niečo viditeľné. A na rade je aj pripájací pruh – vjazd na celú parcelu."

Developer začne prioritne pracovať aj na výstavbe vzorového domu typu 1, ktorý bude slúžiť na ukážku potenciálnym kupujúcim a v rámci ktorého sa budú môcť dôkladne oboznámiť aj s použitým nízkoenergetickým systémom. Ten v spojení s tepelným čerpadlom získal certifikát A0.

Komfort a štýl, ktorý je charakteristický pre novostavbu MONDREV, mladí investori preniesli aj do interiéru priestranného mezonetového bytu. Bývanie na dvoch podlažiach s rozlohou 200m2...

Ak túžite po vlastnom novom bývaní na úrovni, ste opäť bližšie k cieľu. Aktuálne realizovaný projekt výstavby rodinných domov Pod Gombášom má za sebou ďalšie dôležité fázy.…

V súčasnosti je jednou z priorít riešenie bytovej otázky obyvateľov menších miest. V Moldave nad Bodvou sme v roku 2014 odovzdali do užívania nízkoenergetický bytový dom s 28 bytovými jednotkami zo stavebného systému VELOX...

Výborným príkladom riešenia bytovej otázky v obciach na Slovensku je zámer starostu obce Jasov Ing. Gabriela Nagya, ktorý ešte koncom roka 2015 vyhovel dopytu obyvateľov po novom ekonomickom bývaní...

 • Jedna vrstva nestačí. ...preto staviame VELOX

  Princíp sendvičovej konštrukcie spočíva vo vrstvení materiálov rôznej povahy. Každá z vrstiev je pritom "špecialistom" pre určitú vlastnosť konštrukcie. Jedna zabezpečuje tepelnú izoláciu, ďalšia statiku konštrukcie a požiarnu odolnosť, tretia zvukovú izoláciu a tepelnú akumuláciu. Spolu vytvárajú obvodový plášť s takými parametrami, ktorým nedokáže konkurovať žiadny jednovrstvový materiál. Ukážkovým príkladom sendvičovej konštrukcie obvodového plášťa budov je komplexný systém strateného debnenia na báze štiepkocementovej dosky - stavebný systém VELOX.

 • Vysoký tepelný odpor. ...preto staviame VELOX

  Spoľahlivá tepelná izolácia bez tepelných mostov je jednou zo základných požiadaviek na moderné obvodové konštrukcie. Vysoký tepelný odpor je základnou požiadavku pri šetrení energií. Táto vlastnosť sa výrazne premieta do nižších účtov za kúrenie. Stavebný systém tvorí overená kombinácia štiepkocementovej dosky a vloženej tepelnej izolácie - expandovaného polystyrénu. Napríklad špičková obvodová stena VELOX XL 42 plus so zabudovaným sivým polystyrénom hrúbky 200 mm dosahuje tepelný odpor až 6,96 m2K/W.

 • Jednoduchosť výstavby ...preto staviame VELOX

  V prípade stavebného systému VELOX ide o jednoduchý systém, ktorý funguje ako skladačka. Vďaka tomu je veľmi efektívny a rýchly. Pri výstavbe zo systému VELOX sa na 100m2 zastavanej plochy spotrebuje cca 21 ton dosiek VELOX = jedna nákladná súprava. Pri rovnakom rozmere domu s tradičnými materiálmi je to 84 ton murovacieho materiálu = štyri nákladné súpravy. Celkový čas výstavby hrubej stavby je cca. 3 týždne (aj s pokrytím strechy).

 • Výborná tepelná akumulácia ...preto staviame VELOX

  Patrí medzi základné vlastnosti stavebného systému, ktoré ovplyvňujú komfort bývania. Vytvára pocit tepelnej pohody v dome, či byte. Masívna a stabilná stavba z VELOXu prináša so sebou dokonalé spojenie tepelno - izolačných vlastností a tepelno - akumulačných parametrov. Zásluhou vysokého tepelného odporu steny v kombinácii s tepelnou akumuláciou betónového jadra zostáva v miestnostiach v lete aj bez klimatizácie príjemný chládok. V zime sa naopak v betónovom jadre naakumulované teplo z kúrenia postupne uvoľňuje späť do interiéru. Schopnosť akumulovať teplo má stavebný systém VELOX 7 x vyššiu ako tradičné murované stavebné materiály a až 22 x vyššiu ako pórobetónové tvárnice.

 • Zvuková izolácia ...preto staviame VELOX

  Pri rozhodovaní sa o stavebnom systéme bol tento parameter ešte donedávna neprávom podceňovaný. Pokoj, ticho, súkromie – to sú parametre bezpodmienečne nutné pre oddych pri bývaní, v prípade kancelárie sú dôležité pre sústredenie a vyhýbanie sa zbytočným rušivým vplyvom. Masívne betónové jadro v kombinácii s absorpčnou schopnosťou štiepkocementovej dosky spĺňajú náročné požiadavky na zvukovú izoláciu obvodových aj deliacich stien. Index vzduchovej nepriezvučnosti medzibytovej deliacej steny VELOX TT 30 /hr. 30 cm/ Rw = 63dB.

 • Spoľahlivá statika a tuhosť stavby ...preto staviame VELOX

  Sú samozrejmosťou stavebného systému VELOX a patria medzi jeho hlavné benefity. Z klasických stavebných materiálov sa mu, čo do pevnosti, prakticky žiaden nemôže rovnať. Masívna a stabilná monolitická konštrukcia stavebného systému VELOX rozširuje možnosti jeho použitia aj do oblastí, ohrozených zemetrasením a povodňami. Pevnosť a tuhosť stavby je v prípade sendvičovému systému VELOX dosiahnutá vďaka monolitickému betónovému jadru. Jednoliatosť betónového jadra zaručuje jeho maximálnu stabilitu.

 • Variabilita systému ...preto staviame VELOX

  Základom je štiepkocementová doska, ktorú z 89% tvorí drevo ihličnatých stromov. VELOX dosky sa jednoducho a rýchlo opracovávajú ako drevo a umožňujú vytvoriť dom podľa vlastných predstáv, prakticky bez obmedzení. Vďaka tejto vlastnosti je VELOX obľúbený tak u architektov, ako aj u investorov, ktorým umožní navrhnúť a realizovať bývanie podľa svojich predstáv.

Kontaktujte nás.


Odosiela sa správa...
Vaša správa bola odoslaná. Ďakujeme!

Fakturačné údaje:

MON-DREV s.r.o.
Budulovská 3043, 045 01 Moldava nad Bodvou
IČO: 46417877, IČ DPH: SK 202 3387333
Bankové spojenie:

Kancelária prvého kontaktu:

MON-DREV s.r.o.
Nová 38, 045 01 Moldava nad Bodvou

Kontakty:

Tel/Fax: +421 55 60 29 81
Mobil: +421 918 492 938
Email: mondrevsro@gmail.com