• +421 918 492 938
  • mondrevsro@gmail.com

Na návšteve

Elementy prekvapenia

Navštívili sme trojizbový byt v novostavbe MONDREV v Moldave nad Bodvou, ktorý sa stal domovom mladej trojčlennej rodiny. Cieľom domácich bolo zabezpečiť si domov v novostavbe a vytvoriť moderný interiér, ktorý bude poskytovať maximálny komfort pre rodinný život. Napriek kompaktnému priestoru v trojizbovom byte o rozlohe 56 m2 sme nemali vôbec pocit stiesnenosti, práve naopak.

V spoločných priestoroch domáci demonštrovali svoj vzťah k šedej farebnej škále a vsadili na element nečakaných prekvapení vo forme efektných červených doplnkov. Dispozícia otvoreného priestoru je riešená tak, aby jednoznačne rozdeľovala a definovala priestor do troch zón – kuchynský kút, priestor pre stolovanie a obývačka. Architektom navrhnutý kuchynský nábytok má na väčšine plôch lesklý povrch a dodáva priestoru luxusný nádych. Prechod medzi pracovnou zónou a obývacou časťou je zjemnený barovou stoličkou a pultom. Priestor pre stolovanie je dostatočne veľký a poskytuje dosť miesta nielen pre spoločné rodinné stravovanie, ale aj priestor pre hostí. Obývacej časti dominuje priestranná kožená rohová sedačka v čierno-bielom prevedení doplnená komodou v tej istej farebnej škále. Koberec s dlhým červeným vlasom priestor oživuje a obohacuje o ďalší farebný tón.

Oddychové časti bytu, v ktorých si každý člen rodiny nájde svoj súkromný priestor pre odpočinok alebo záľuby, majitelia zariadili masívnym nábytkom v príjemných zemitých tónoch. Prekvapilo nás, že sme v miestnostiach okrem komôd a políc nenašli žiadne skrine. Najväčšou výzvou pre majiteľov bolo riešenie otázky úložného priestoru. Aby v byte zachovali vzdušné a čisté línie, komoru, ktorej deliaca stena je spoločná s priestorom pre stolovanie, prispôsobili a vytvorili v nej šatník. Tu si našlo miesto šatstvo, topánky, ale aj ďalšie predmety, ktoré nie sú používané na dennej báze a nezaberajú miesto v oddychových ani spoločných častiach bytu.

Majiteľom ďakujeme za možnosť nahliadnuť do ich nového domova a priniesť inšpiráciu pre našich čitateľov, ako možno pomocou malých trikov vykúzliť z bytu s rozlohou 56 m2 elegantné a priestranné bývanie.